Ακολουθήστε μας

ΒΟΛΕΪ

Ξεκίνησε η διάθεση των διαρκείας!

To Τ.Α.Π. ΠΑΟΚ εξέδωσε ανακοίνωση με την οποία ενημερωνει για  την πώληση των εισιτηρίων διαρκείας για την αγωνιστική περίοδο 2019-20.

Αναλυτικά η ανακοίνωση:

Το Τ.Α.Π. ΠΑΟΚ ενημερώνει τους φιλάθλους ότι από την Τετάρτη 04 Σεπτεμβρίου 2019, ξεκινά πώληση των εισιτηρίων διαρκείας για την αγωνιστική περίοδο 2019-20.

Επιστροφή στην Κορυφή…Μαζί!

Μαζί ζήσαμε στιγμές χαράς, Μαζί απογοητευτήκαμε, Μαζί προσπαθήσαμε….
Μαζί τα καταφέραμε!

Με την στήριξή σου κάναμε το όνειρο πραγματικότητα και οι εικόνες από το κατάμεστο PAOK Sports Arena έχουν κάνει το γύρο του κόσμου! Η ομάδα χρειάζεται την παρουσία και τη φωνή σου στο γήπεδο που θα την οδηγήσουν στην επιστροφή στην κορυφή του βόλεϊ.

Οι τιμές των εισιτηρίων, που περιλαμβάνουν  όλους τους εντός έδρας αγώνες του ΠΑΟΚ σε Πρωτάθλημα (κανονική περίοδος και play off), Κύπελλο Ελλάδος, League Cup και CEV Cup, της αγωνιστικής περιόδου 2019-20, είναι οι εξής:

VIP LOUNGE: 600€

Για τους κατόχους κάρτας ανεργίας το κόστος του εισιτηρίου διαρκείας θα είναι στα 30€ για την κατηγορία White

Για την αγορά του εισιτηρίου διαρκείας είναι απαραίτητη επίδειξη της ταυτότητας.

Η διάθεση γίνεται:

Τα γραφεία του Τ.Α.Π. στο PAOK SPORTS ARENA (Δευτέρα- Παρασκευή 10:00-18:00)
Τηλεφωνικά, από το τηλεφωνικό κέντρο της Ticketmaster καλώντας στο 2108938111
(Καθημερινά 09:00-21:00 εκτός των αργιών)
Για περισσότερες πληροφορίες καλέστε στο 2313036354 ή στο tickets@paokvolley.gr

ΒΟΛΕΪ

Ήττα στο Τελ-Αβίβ με πολλά παράπονα για την διαιτησία

ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ ΑΡΘΡΟΥ:

Για τον πρώτο αγώνα της φάσης των «16» του CEV Challenge Cup, ο ΠΑΟΚ ταξίδεψε στο Ισράηλ, οπού και αντιμετώπισε την Maccabi Tel Aviv, γνωρίζοντας την ήττα με 3-1.

Ο ΠΑΟΚ παρατάχθηκε με αρχική σύνθεση τους: Γιόρνα, Κόστα, Βουλκίδη, Ράπτη, Βαν Ντεν Ντρις, Ουόλς και λίμπερο τον Κοκκινάκη.

Νευρικό ήταν το ξεκίνημα στο πρώτο σετ, με τις δύο ομάδες να κάνουν πολλά λάθη στο σερβίς, 8-7. Οι δύο ομάδες ήταν μαζί στο σκορ μέχρι και το 11-11, με την Maccabi να κάνει ένα 2-0 σερί. 13-11. Ο Δικέφαλος έβγαλε αντίδραση, κρατώντας την υποδοχή του και παίρνοντας σημαντικές μπάλες από τον Βαν Ντεν Ντρις, 16-16. Η εξέλιξη του πρώτου σετ ήταν συναρπαστική καθόλη την διάρκεια του, με τους γηπεδούχους να έχουν ένα μικρό προβάδισμα, 23-21, και τον ΠΑΟΚ να επιστρέφει χάρη στα καλά σερβίς του Γιόρνα, 23-23. Με Ράπτη ο ΠΑΟΚ πήρε το πρώτο σετ μπλοκ, 23-24, ωστόσο οι γηπεδούχοι έστειλαν το σετ σε… παράταση, 24-24. Στην «παράταση» ο ΠΑΟΚ ήταν εκείνος που εμφάνισε ψυχραιμία στο παιχνίδι του, και εκμεταλλευόμενος τα λάθη των Ισραηλινών, άνοιξε τον… χορό των σετ με 25-27, 0-1.

Με ψυχολογία, ύστερα από την κατάκτηση του πρώτου σετ, μπήκε ο ΠΑΟΚ στο δεύτερο, παίρνοντας μία μικρή διαφορά, 3-5. Οι Ισραηλινοί με σερί πήραν… κεφάλι στο σκορ, 7-5, με τον Μιλενκόσκι να καλεί σε τάιμ-άουτ. Η διαφορά συνέχισε να είναι στις… τάξεις των τριών πόντων, 11-8, με τον ΠΑΟΚ να βγάζει αντίδραση και χάρη στα καλά σερβίς του Γιόρνα να μειώνει στον πόντο, 11-10. Στα μέσα του σετ η Maccabi πήρε και πάλι προβάδισμα τριών πόντων, 16-13, το οποίο στη συνέχεια επέκτεινε, 19-14. Ο Μιλενκόσκι πέρασε σ’ εκείνο το σημείο τον Σωτηρίου αντί του Ράπτη, και ο Δικέφαλος έβγαλε αντίδραση μειώνοντας στον πόντο, μετά από δύσκολη επίθεση του Γιόρνα, 20-19. Στην επόμενη φάση, μπορεί μετά το σερβίς του Βαν Ντεν Ντρις η μπάλα να έσκασε καθαρά μέσα, ωστόσο ο διαιτητής υπέδειξε άουτ, κάνοντας το 20-20 σε 21-19. Σ’ εκείνο το σημείο η συγκέντρωση χάθηκε, με το δεύτερο σετ να καταλήγει στην Maccabi με 25-22.

Φανερά επηρεασμένος από την κατάληξη του δεύτερου σετ, ο ΠΑΟΚ δεν μπήκε καλά στο τρίτο, και σε συνδυασμό με τα πολύ καλά σερβίς του Σαφόνοφ, η Maccabi πήρε σημαντικό προβάδισμα, 8-1. «Πληρώνοντας» το κακό ξεκίνημα, ο ΠΑΟΚ δεν μπόρεσε να επιστρέψει στο σετ, μ’ εκείνο να καταλήγει στους γηπεδούχους με 25-17.

Συναρπαστική ήταν η εικόνα του τέταρτου σετ, με τις δύο ομάδες να προσφέρουν μοναδικό θέαμα. Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, με τους γηπεδούχους να έχουν σε πολύ καλή μέρα τον Σαφόνοφ, και τον ΠΑΟΚ τους Βαν Ντεν Ντρις και Γιόρνα. Σε κρίσιμο σημείο ο Ολλανδός ακραίος του Δικεφάλου έβαλε τον ΠΑΟΚ στο παιχνίδι, κάνοντας το 22-20 σε 22-22. Στην συνέχεια δουλειά έπιασε ο Ράπτης, ο οποίος με επιθετικό κρεσέντο, έστειλε το σετ σε… παράταση, 24-24, και στην συνέχεια έδωσε το πρώτο σετ πόιντ, 24-25. Οι δύο ομάδες εναλλάσσονταν στο σκοράρισμα, με την Maccabi να «σβήνει» τα σετ πόιντ του ΠΑΟΚ, και τον Δικέφαλο τα ματς πόιντ των Ισραηλινών. Την πολύ καλή εικόνα του παιχνιδιού «σημάδεψε» μία πεντακάθαρη φάση υπέρ του ΠΑΟΚ, καθώς αντί για καθαρό μπλοκ-άουτ σε επίθεση του Βαν Ντεν Ντρις, οι διαιτητές είδαν άουτ, με το 32-30 να δίνει τη νίκη στην Maccabi.

Οι διαμαρτυρίες στο «στρατόπεδο» του ΠΑΟΚ ήταν έντονες, ωστόσο οι διαιτητική δυάδα… σαστισμένοι από την απόφαση, διατήρησαν την αρχική λανθασμένη απόφαση τους.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για την ομάδα του Γιόσκο Μιλενκόσκι, την Δευτέρα 5 Δεκεμβρίου και ώρα 16:30, εκτός έδρας, απέναντι στον Παναθηναϊκό, στο πλαίσιο του πρώτου αγώνα της φάσης των «8» του Λιγκ Καπ «Νίκος Σαμαράς».

acpaok.gr

Περισσότερα

ΒΟΛΕΪ

Στο Ισραήλ για να κάνει το πρώτο βήμα πρόκρισης

Για τον πρώτο αγώνα της φάσης των «16» του CEV Challenge Cup, ο ΠΑΟΚ ταξίδεψε στο Ισραήλ, προκειμένου να αντιμετωπίσει την Πέμπτη 1 Δεκεμβρίου και ώρα 19:00, την Maccabi Tel-Aviv.

Ο Δικέφαλος επιστρέφει στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις, μετρώντας ένα νικηφόρο σερί έξι αγώνων σε Ελλάδα και Ευρώπη, θέλοντας να κάνει το πρώτο βήμα πρόκρισης στις «8» καλύτερες ομάδες του θεσμού.

Με την ψυχολογία να είναι στα υψή, οι παίκτες του ΠΑΟΚ βρίσκονται στο Ισραήλ, όπου και πραγματοποιήσαν την τελευταία τους προπόνηση, με τον Γιόσκο Μιλενκόσκι να έχει στην διάθεση του όλους τους παίκτες του ρόστερ.

Απέναντι του, η Maccabi Tel-Aviv, η οποία μετράει επτά σερί νίκες σε πρωτάθλημα και Ευρώπη. Στο CEV Challenge Cup απέκλεισε την VRCK από την Ουγγαρία με δύο νίκες, για να βρεθεί στον δρόμο του ΠΑΟΚ.

Η αναμέτρηση θα μεταδοθεί μέσω του Cosmote Sport 6HD.

Για το παιχνίδι κόντρα στην Maccabi Tel-Aviv, ο προπονητής της ομάδας, Γιόσκο Μιλενκόσκι, δήλωσε στην επίσημη ιστοσελίδα του Συλλόγου, acpaok.gr:

«Βρισκόμαστε στην τρίτη φάση του Τσάλεντζ Καπ, και θα αντιμετωπίσουμε τον πιο δυνατό αντίπαλο στην μέχρι τώρα πορεία μας στον θεσμό. Όλα πηγαίνουν σύμφωνα με το πλάνο, έχοντας παίξει πολύ καλά παιχνίδια και έχοντας πολύ καλά αποτελέσματα. Με όλο τον σεβασμό στον αντίπαλο, αλλά σύμφωνα με την ποιότητα και την προοπτική μας, πιστεύω έχουμε ευκαιρία να πάμε ακόμα πιο μακριά στον θεσμό. Το γεγονός πως παίζουμε το δεύτερο παιχνίδι στην έδρα μας, και θα έχουμε στο πλευρό μας τους πιστούς οπαδούς μας, μας δίνει ακόμα περισσότερες πιθανότητες για την πρόκριση!».