ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΜΑΣ

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Η απόδοση των παικτών του ΠΑΟΚ

Το PAOKDAY αναλυει την απόδοση των παικτών της ομάδος στην ισοπαλία-πρόκριση στους 8 του κυπέλλου Ελλάδος κόντρα στην Λαμία.

Πασχαλάκης: Είχε μια πολύ καλή απόκρουση δεν φέρει εύθυμη στο γκολ δεν είχε πολύ δουλειά

Λυρατζής:Λίγα πράγματα από τον νεαρό μπακ χάνει το μαρκάρισμα στο γκολ που δεχόμαστε είχε μια καλή στιγμή με ένα σουτ από μακριά μέτριο παιχνίδι γενικότερα

Ινγκασον:Αλάνθαστος σοβαρός σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού χωρίς ωστόσο το κάτι παραπάνω επιθετικά όπως μας έχει συνηθίσει άλλωστε

Μιχαηλίδης: Καλό παιχνίδι σχετικά λίγο κάποιες λάθος απομακρύνσεις είχε δοκάρι με κεφαλιά καλός γενικότερα

Μπαμπά:Πήρε κάποιες ενέργειες παραπάνω αμυντικά δεν είχε προβλήματα του έλλειψε η παραπάνω ενέργεια

Σβαμπ:Μέτριο βράδυ για τον Αυστριακό Χάφ έχασε πέναλτι που δεν έχει χάσει ποτέ στην καριέρα του λίγα πράγματα επιθετικά προσπάθησε όμως είχε σωστά μαρκαρίσματα και τοποθετήσεις

Νινουα: Πέτυχε ομορφο γκολ με εξαιρετικό πλασέ όπως μας έχει συνηθίσει με το φαρμακερό αριστερό του προσπάθησε μάρκαρε πίεσε είχε και άλλες 2-3 στιγμές καλό παιχνίδι από τον Γεωργιανό χαφ

Μουργκ: απειροελάχιστα πράγματα από τον Τομας δεν έδωσε κάποια λύση επιθετικά

Τζολης:Πήρε κάποιες προσπάθειες δεν του βγήκαν όμως φαινόταν μαζεμένος και δεν έπαιξε στο 100% των δυνατοτήτων του

Καγκαβα:Το πρώτο ημίχρονο ήταν πολύ καλό το δεύτερο ωστόσο μέτριο έδωσε την πρώτη του ασίστ στον ΠΑΟΚ ενώ δημιούργησε κι άλλες καταστάσεις στο δεύτερο ημίχρονο έπεσε ο ρυθμός του

Σβιντερσκι: Είχε μια καλή στιγμή στην αρχή του ματς κέρδισε το πέναλτι έμεινε ωστόσο σε αυτά δεν έκανε το κάτι παραπάνω

Αλλαγές:

Λάμπρου: Σπατάλησε δυο φάσεις που ακόμα μπορούσε να την κάνει γκολ δεν δημιούργησε κάτι παραπάνω πολύ ανούσιες τριπλές

Ελ Καντουρι: Δεν έδωσε αυτό που έψαχνε η ομάδα από αυτόν σε όσα λεπτά αγωνίστηκε

Τσιγγαρας:Σοβαρός σε όσα λεπτά αγωνίστηκε στο 6 είχε μια ενέργεια επιθετικά αρκέστηκε σε αυτή

Κρεσπο: Δεν έπαιξε πολύ δεν έκανε λάθη

Κουτσιας:Αγωνίστηκε ελάχιστα δεν πρόλαβα να δείξει κάτι

Επιμέλεια: Λευτέρης Νούσης