ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΜΑΣ

ΑΠΟΨΕΙΣ

Δεν ε”Χ” άσε-Δεν κέρδισε

Ο Κωνσταντίνος Ψάρρας γράφει στο PAOKDAY για το ισόπαλο Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ

Βλέποντας τον Π. Α. Ο. Κ στα τελευταία παιχνίδια πίστευα πως δεν θα έπαιζε όπως στο περυσινό ντέρμπι με σχεδόν κατεβασμένα χέρια, κι αυτό διότι έχει αλλάξει χαρακτήρα και κυνηγάει κάθε ματς μέχρι το τελευταίο λεπτό (πέρυσι μας είχε πατήσει ο Ολυμπιακός αλλά και φέτος παρ ότι δεν κερδίσαμε κάποιο ντέρμπι η ομάδα παλεύει μέχρι το τελευταίο σφύριγμα για να κερδίσει) , αλλά από την άλλη με όσα συνέβησαν πριν καν φτάσει η αποστολή στο γήπεδο είχα τις αμφιβολίες μου για το πως θα βγει η ομάδα στο γήπεδο!

Η ομάδα του δικεφάλου η αλήθεια ει αι ότι βγήκε λίγο αγχωμενα, δεν έπαιξε αυτό που ξέρει για τουλάχιστον 15 με 20 λεπτά και έτσι έδωσε στον αντίπαλο την ευκαιρία να πιστέψει πως θα μπορέσει να νικήσει!

Ο Π. Α. Ο. Κ αν και μετά το 20 με 25 παυλτησε γήπεδο κι έπαιξε καλύτερα, ήταν φλύαρος σε πολλές φάσεις και δεν κατάφερε να προηγηθεί με παραπάνω σκορ από το 0-1!

Μπαίνοντας στο 2ο ημίχρονο δυστυχώς η ομαδα του Δικεφάλου οπισθοχωρησε, (τον λόγο δεν τον ξέρει κανείς) κι έδωσε για αλλαγή μια φορά την ευκαιρία στον αντίπαλο να πάρει μέτρα, να κάνει φάσεις και τελικά να ισοφαρίσει με εύστοχο χτύπημα πέναλτι!

Ο Π. Α. Ο. Κ είχε την ευκαιρία να διαλύσει τον Ολυμπιακό και παικτικα και προπονητικά αλλά και παραγωντικα μέσα στο σπίτι του….. Δυστυχώς δεν το κατάφερε!

Υ. Γ Ο Φερειρα εστεισε πολύ καλά την ομάδα μεσοαμυντικα τουλάχιστον στο πρώτο ημίχρονο και δικαιώνεται με τις εμφανίσεις Ινγκανσον και Ζιφκοβιτς

Υ. Γ 1 Το θηρίο στο κλουβί σε τέτοιο ματς δεν το αφήνεις εκτός αγώνα…… Ειναι ο παίκτης που μπορεί να σου πάρει το ματς εκεί που δεν το περιμένεις, ήταν το μόνο φάουλ του Πορτογάλου τεχνικού που δεν έβαλε τον Βιεϊρίνια να παίξει ούτε 10 λεπτά (αν ο παίκτης ήταν καλά και δεν τον έβαλε ήταν τεράστιο φάουλ)

Υ. Γ 2 Π. Α. Ο. Κ θα ακούτε και θα τρέχετε να κρυφτειτε……. Έχουμε γίνει ο εφιάλτης σας!!!

Υ. Γ 3 Αν και ο Γιώργος Σαββίδης δημοσίευσε ένα γκαλοπ για το από που πρέπει να ξεκινάνε οι παίκτες για τα αποδυτήρια εγώ έχω να του κάνω μόνο μια πρόταση!!!

Στο επομενο ματς με την ομάδα του Πειραιά να αφήσουμε τους παίκτες επάνω στην Λαμπράκη και να κατέβουν με τα πόδια, χωρίς συνοδεία αστυνομίας μέχρι τα αποδυτήρια των παικτών…… Όχι ότι θα βάλουν μυαλό με τέτοια αντιμετώπιση (κάτι τέτοιοι τύποι μυαλό δεν είχαν από τηνερα που γεννήθηκαν, τώρα θα βάλουν?) αλλα θα έχει πολύ γούστο να περάσουν πεζοί ανάμεσα από τον κόσμο του Π. Α. Ο. Κ……

Υ. Γ 4 Ο Ζιφκοβιτς έχει πάρει για τα καλά την θέση κάτω από τα γκολ ποστ και δεν νομίζω να την αφήσει εύκολα, εχθές μαζί με Γιαννούλη και Ινγκανσον ήταν οι καλύτεροι παίκτες του Π. Α. Ο. Κ……