ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΜΑΣ

ΒΟΛΕΪ

Εύκολο απόγευμα για τον ΠΑΟΚ στους Αμπελόκηπους

Με νίκη συνέχισε τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις στον θεσμό του πρωταθλήματος το τμήμα βόλεϊ ανδρών του Συλλόγου μας, επικρατώντας εκτός έδρας της Ελπίδας Αμπελοκήπων με 0-3.

Ο Δικέφαλος παρατάχθηκε στον αγωνιστικό χώρο με αρχική σύνθεση τους: Φιλίποφ, Μάρσαλ, Ντε Ντρις, Μπιέλιτσα, Αμπράο, Γάτση και λίμπερο τον Στεφάνου.

Στο πρώτο σετ, οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι στο σκοράρισμα μέχρι το 7-7. Στη συνέχεια οι παίκτες του Κώστα Δεληκώστα ανέβασαν την απόδοση τους και με πρωταγωνιστή επιθετικά τον Ντεν Ντρις ξέφυγαν με 14-18. Αν και οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 20-21, ο ΠΑΟΚ ήταν εκείνος που κατέκτησε το σετ με 21-25.

Στο δεύτερο σετ, οι γηπεδούχοι αν και πήραν γρήγορο προβάδισμα τεσσάρων πόντων με 7-4, είδαν τον Δικέφαλο να βγάζει το σοβαρό του πρόσωπο ισοφαρίζοντας σε 9-9. Οι «ασπρόμαυροι» πέρασαν και μπροστά με 12-13 και έφτασαν στη συνέχεια στην κατάκτηση του δεύτερου σετ με 20-25.

Στο τρίτο σετ, ο ΠΑΟΚ μπήκε αποφασισμένος να τελειώσει γρήγορα το παιχνίδι και το κατάφερε. Παρουσιάζοντας προσήλωση σε άμυνα και επίθεση δημιούργησε γρήγορα διαφορά ασφαλείας. Αυτήν διαχειρίστηκε ο Δικέφαλος φτάνοντας στο 11-25 που του έδωσε εύκολα τη νίκη.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση, και πάλι εκτός έδρας κόντρα στον ΟΦΗ για την 13η αγωνιστική της Volleyleague ανδρών.

Τα σετ: (21-25, 20-25, 11-25)