ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ

Για τέταρτη χρονιά στον ΠΑΟΚ η Παναγιωτίδου

O AΣ ΠΑΟΚ και το τμήμα Χάντμπολ Γυναικών εξέδωσαν ανακοίωνωση για την ανανέωση του συμβολαίου του Αναστασία Παναγιωτίδου

Αναλυτικά η ανακοίνωση:

Ο ΠΑΟΚ και το τμήμα Χάντμπολ Γυναικών ανακοινώνουν την ανανέωση της συνεργασίας με την αθλήτρια, Αναστασία Παναγιωτίδου, η οποία θα παραμείνει στο Δικέφαλο για την αγωνιστική περίοδο 2019-20.

Η 21χρονη που αγωνίζεται ως αριστερή ίντερ, θα φορέσει τα… ασπρόμαυρα για τέταρτη συνεχόμενη χρονιά και είναι έτοιμη για μία χρονιά πρωταθλητισμού στην Ελλάδα και ευρωπαϊκής καταξίωσης με την συμμετοχή των «νταμπλούχων» στο EHF European Cup.

Μετά την συμφωνία ανανέωσης, η Αναστασία Παναγιωτίδου, δήλωσε:

«Χαίρομαι πολύ που για τέταρτη συνεχόμενη χρονιά θα ανήκω στο δυναμικό της ομάδας του ΠΑΟΚ. Στόχοι μας φέτος είναι η υπεράσπιση των δύο εγχώριων τίτλων αλλά και μία αξιόλογη πορεία στην Ευρώπη. Εύχομαι σε όλους τους αθλητές υγεία και μία χρονιά γεμάτη επιτυχίες».

Καλή επιτυχία στην νέα χρονιά Αναστασία! Πάμε ΠΑΟΚ!

ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ

Εύκολο απόγευμα και τώρα… Final-4!

ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ ΑΡΘΡΟΥ:

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις του στην Α1 Χάντμπολ γυναικών ο ΠΑΟΚ mαteco, επικρατώντας του ΓΑΣ Καματερού με 31-11, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής.

Ο ΠΑΟΚ mαteco παρατάχθηκε με αρχική σύνθεση τις: Καπρινιώτη, Χατζηπαρασίδου, Μεντεσίδου, Βράνσιτς, Σεβδίλη, Γκόμες και Μπροκάτο.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν από την αρχή νωχελικό και οι δύο ομάδες κινήθηκαν σε «χαμηλές» πτήσεις. Σχεδόν μετά από 4 λεπτά η Σεβδίλη άνοιξε το σκορ κάνοντας το 1-0. Μετέπειτα οι «Νταμπλούχες» ανέβασαν τον ρυθμό τους ανοίγοντας την ψαλίδα του σκορ με την «νεοφερμένη» Νταμπέβσκα να κάνει το 9-5. Με αυτή την εικόνα ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο και την Ζυγούρα να κάνει το 12-7.

Με αυτόν τον ρυθμό συνεχίστηκε ο αγώνας μετά την ανάπαυλα. Ο Δικέφαλος έχοντας πολυφωνία στο σκοράρισμα και με μεγάλα σερί τερμάτων άνοιξε εύκολα την ψαλίδα του σκορ. Η Χατζηπαρασίδου έκανε το 20-8 και έφτασε το προβάδισμα του ΠΑΟΚ στα 12 τέρματα, ενώ λίγο αργότερα η Σεβδίλη με όμορφο γκολ έκανε το 23-9. Το ίδιο υψηλό τέμπο είχε η αναμέτρηση μέχρι να τελειώσει με τον πίνακα του σκορ να γράφει 31-11.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για την ομάδα του Δημήτρη Πελεκίδη, το Σάββατο 4 Φεβρουαρίου και ώρα 15:00, απέναντι στην Αναγέννηση Άρτας, στο πλαίσιο του ημιτελικού του Final-4 του Κυπέλλου Ελλάδος Χάντμπολ γυναικών.

acpaok.gr

Περισσότερα

ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ

Πολύτιμη νίκη επί του Εθνικού Πειραιώς

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις του στην  Α1 Πόλο ανδρών ο ΠΑΟΚ Domus Ergo, κερδίζοντας 2η αγωνιστικής της Β’ Φάσης της Α1 Πόλο ανδρών τον Εθνικό Πειραιώς με 13-7.

Σε ένα πρώτο οκτάλεπτο με πολύ χαμηλό τέμπο, ο Δικέφαλος έδωσε μεγάλη έμφαση στα αμυντικά του καθήκοντα. Καμία από τις δύο ομάδες δεν σκόραρε παρά τις ευκαιρίες που δημιουργήθηκαν. Έτσι η πρώτη περίοδος ολοκληρώθηκε όπως ξεκίνησε, με 0-0.

Στο δεύτερο οκτάλεπτο ανέβηκε σημαντικά ο ρυθμό κυρίως στο επιθετικό κομμάτι. Οι «ασπρόμαυροι» άνοιξαν το σκορ με τον Μιλάρντοβιτς να κάνει το 1-0 και λίγο αργότερα να διπλασιάζει τα τέρματα του κάνοντας το 2-1. Ο ΠΑΟΚ συνέχισε μεγάλη έμφαση στα μετόπισθεν αλλά ταυτόχρονα έψαχνε το γκολ, το οποίο βρήκε με τον Καπράγκο να σκοράρει για το 3-2. Το πρώτο μισό του αγώνα ολοκληρώθηκε με τον Κεχαλάρη να κάνει το 4-2.

Στην τρίτη περίοδο οι «ασπρόμαυροι» ανέβασαν σημαντικά την συχνότητα σκοραρίσματος. Ο Κόουπμαν με διπλό «χτύπημα» έκανε το 5-3 και στη συνέχεια το 6-4. Με την ίδια ορμή συνεχίστηκε το σκοράρισμα του Δικεφάλου και ο Καλαργυρός βρήκε δίχτυα για το 7-4, ενώ ο Μιλάρντοβιτς με το τρίτο του τέρμα τον αγώνα έκανε το 8-4. Ο Καλαργυρός πήγε το σκορ στο 9-4 ολοκληρώνοντας έτσι το επιθετικό «ξέσπασμα» του ΠΑΟΚ, το τρίτο οκτάλεπτο ολοκληρώθηκε με 9-5.

Στην τελευταία περίοδο του αγώνα ο Δικέφαλος έμεινε με το «γκάζι πατημένο». Ο Κεχαλάρης πήγε και πάλι την το προβάδισμα του ΠΑΟΚ στα πέντε τέρματα κάνοντας το 10-5. Στη συνέχεια ο Τσολακούδης έβαλε και αυτός το όνομα του στην λίστα των σκόρερ και με δύο συνεχόμενα τέρματα έκανε το 12-5. Λίγο πριν το τέλος, ο Κεχαλάρης με το τρίτο προσωπικό του γκολ πήγε το σκορ στο 13-6 και η αναμέτρηση ολοκληρώθηκε με την απόκρουση του Λασκαρίδη να κρατά το 13-7.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για την ομάδα του Θοδωρή Χατζηθεοδώρου, τ, εκτός έδρας, απέναντι στον Παναθηναϊκό, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστική της Β’ Φάσης της Α1 Πόλο ανδρών.

acpaok.gr

Περισσότερα
ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ28-01-2023, 17:23

ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ28-01-2023, 17:22

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ28-01-2023, 16:24

Δερμιτζάκης: “Μια ομάδα που ξέρει τι θέλει στο γήπεδο με έναν πολύ καλό προπονητή”

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ28-01-2023, 16:14

Σνάουτσνερ: «Να δουλέψουμε στο γκολ, συνεχίζουμε με το κεφάλι ψηλά»

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ28-01-2023, 16:08

“Λύγισε” στις καθυστερήσεις ο ΠΑΟΚ Β

ΜΠΑΣΚΕΤ28-01-2023, 15:17

Σημαντική νίκη για τον ΠΑΟΚ

PAOKDAY FOOTBALL ANALYSIS28-01-2023, 14:17

Aνάλυση: Μία λάθος τοποθέτηση έφερε το γκολ του Παναθηναϊκού (pics)

ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ28-01-2023, 13:00

Η Αγνή Ζυγούρα επέστρεψε στο «Σπίτι» της!

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ27-01-2023, 22:46

Superleague: Πέρασε ομόφωνα η πρόταση του Αστέρα για «ελληνοποίηση»

ΜΠΑΣΚΕΤ27-01-2023, 22:04

Renfro: «Τα επόμενα παιχνίδια θα δείξουν που μπορούμε να φτάσουμε»

PAOKDAY TV1 ημέρα ago

Παπαντωνίου στο AΡΤ: “Μετά την πρόκριση θέλει να πάει για δύο μεταγραφές” (vid)

PAOKDAY TV2 ημέρες ago

Παπαντωνίου στο ΑΡΤ: “Ο ΠΑΟΚ πρέπει να προσέξει για να μην δεχθεί ένα γρήγορο γκολ”