Ακολουθήστε μας

ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ

MVP ο Jesse Koopman!

Πολυτιμότερος παίκτης της αγωνιστικής εβδομάδας, που ολοκληρώθηκε τo Σάββατο 9 Απριλίου, αναδείχθηκε ο αθλητής του τμήματος πόλο ανδρών, Jesse Koopman, μέσω ψηφοφορίας η οποία πραγματοποιήθηκε από τους διαπιστευμένους των ΜΜΕ στον Α.Σ. ΠΑΟΚ.

Ο Ολλανδός περιφερειακός του ΠΑΟΚ Domus Ergo, με έξι τέρματα και πολύ καλή παρουσία στην άμυνα, συνέβαλλε τα μέγιστα στη μεγάλη νίκη του Δικεφάλου επί του Πανιώνιου με 14-13, στο πλαίσιο του Game 2 της Προημιτελικής Φάσης της Α1 Υδατοσφαίρισης ανδρών.

Ο Jesse Koopman τερμάτισε πρώτος με 66%, δεύτερη η Δέσποινα Φραγκιά με 34%.

Για την διάκριση του ως WInmasters MVP, o Jesse Koopman, δήλωσε στην επίσημη ιστοσελίδα του Συλλόγου, acpaok.gr

«Καταρχάς θέλω να ευχαριστήσω όσους με ψήφισαν ώστε να αναδειχθώ Winmasters MVP. Παίξαμε ένα από τα καλύτερα παιχνίδια μας στη σεζόν, σε μία πολύ σημαντική στιγμή. Αποδείξαμε το πνεύμα το οποίο έχει η ομάδα, παλεύοντας ο ένας για τον άλλον. Την Τρίτη παίζουμε το τρίτο και τελευταίο παιχνίδια, και θα δώσουμε τα πάντα για ένα εισιτήριο στους «4» του πρωταθλήματος!».

acpaok.gr

ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ

Χασεκίδης: «Αφιερώνουμε τις νίκες μας στα αδικοχαμένα «αετόπουλα» των Τεμπών!»

ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ ΑΡΘΡΟΥ:

Την αφιέρωση των νικών των τμημάτων Χάντμπολ στα έξι αδικοχαμένα «αετόπουλα» των Τεμπών, εκφράζει μέσω του acpaok.gr, o έφορος των τμημάτων, Δημήτρης Χασεκίδης.

«Έφτασε αυτή η περίοδος του χρόνου, στην οποία η καρδιά κάθε ΠΑΟΚτσή «σφίγγεται» στη μνήμη των έξι αδικοχαμένων «αετόπουλων» στα Τέμπη. Έχοντας ως ιερό καθήκον να μνημονεύουμε τη θυσία τους για τα τέσσερα γράμματα του ΠΑΟΚ, δεν τους ξεχνάμε ποτέ και είμαι σίγουρος πως μας βλέπουν από εκεί ψηλά, είναι συνέχεια μαζί μας. Εμείς, ως τμήματα Χάντμπολ, διανύσαμε ένα Σαββατοκύριακο με νίκες, τόσο στην ανδρική ομάδα, η οποία μάλιστα κατά την επιστροφή της από την Αθήνα σταμάτησε στο μνημείο των Τεμπών, όσο και στη γυναικεία ομάδα. Τους αφιερώνουμε τις νίκες μας!».

acpaok.gr

Περισσότερα

ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ

Σαρωτικός ο ΠΑΟΚ στην «πρεμιέρα»

Με νίκη ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στην Α1 Χάντμπολ γυναικών ο ΠΑΟΚ mαteco, κερδίζοντας στην πρεμιέρα τον ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού με 49-16.

Ο ΠΑΟΚ mαteco παρατάχθηκε με αρχική σύνθεση τις: Τσικνάκη, Χατζηπαρασίδου, Μεντεσίδου, Vrancic, Dias, Gomes και Brocardo.

Στην αρχή της αναμέτρησης, οι «Νταμπλούχες» μπήκαν πολύ δυνατά και έκαναν ένα σερί 4 τερμάτων από τα πρώτα λεπτά. Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενες βρήκαν τον δρόμο προς τα δίχτυα, ωστόσο ο ΠΑΟΚ έλεγχε πλήρως τον αγώνα και επέκτεινε την διαφορά του στο σκορ. Μετέπειτα, ο Δικέφαλος την διαφορά τερμάτων κατά 15 γκολ στη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου, την οποία και κράτησε μέχρι το τέλος του. Το πρώτο μέρος ολοκληρώθηκε με σκορ 23-8.

Το δεύτερο ημίχρονο συνεχίστηκε με τον ίδιο ακριβώς ρυθμό, ο ΠΑΟΚ κυριαρχούσε και άνοιγε όλο και περισσότερο την ψαλίδα του σκορ. Οι ασπρόμαυρες έχοντας σερί των 4 και 5 τερμάτων έφτασαν την διαφορά από τις αντιπάλους τους στα 23 γκολ, στα μισά του δεύτερου μέρους. Μέχρι το τέλος της αναμέτρησης ο Δικέφαλος παρέμεινε σε δυνατό τέμπο και ο αγώνας ολοκληρώθηκε με 49-16.

Στην 2η αγωνιστική της Α1 Χάντμπολ γυναικών, ο ΠΑΟΚ θα αναμετρηθεί εκτός έδρας το Σάββατο 8 Οκτωβρίου, με την Αθλητική ΑΕΠ Πανοράματος.