Ακολουθήστε μας

ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ

Πρεμιέρα με νίκη κόντρα στον ΑΣΕ Δούκα

Με νίκη ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στην Handball Premier ο ΠΑΟΚ, κερδίζοντας στην «πρεμιέρα» τον ΑΣΕ Δούκα με 31-27.

Ο ΠΑΟΚ παρατάχθηκε με αρχική σύνθεση τους: Μοϊσίλοφ, Ελευθεριάδη, Νικολαΐδη, Παπάζογλου, Τριανταφυλλίδη, Τσαναξίδη και Καβουσανάκη.

Οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης, πηγαίνοντας χέρι χέρι στο σκορ στα πρώτα 20 λεπτά του αγώνα. Ο Δικέφαλος στα τελευταία λεπτά έβγαλε αντίδραση και πήρε ένα προβάδισμα 5 τερμάτων, με  buzzer beater του Ελευθεριάδη το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκορ 17-12.

Με τον ίδιο ρυθμό συνεχίστηκε και το δεύτερο μέρος του αγώνα, με τους φιλοξενούμενους να κλείνουν την ψαλίδα της διαφοράς των τερμάτων. Ο ΠΑΟΚ ωστόσο δεν έχασε την συγκέντρωση του αλλά ούτε και το προβάδισμα, με τον αγώνα να λήγει με σκορ 31-27.

Στην 2η αγωνιστική της Handball Premier, ο ΠΑΟΚ υποδέχεται το Σάββατο 24 Σεπτεμβρίου, στο «Σπίτι του Χάντμπολ», την Δράμα Bianco Monte.

acpaok.gr

ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ

Πάει για το πρώτο διπλό της σεζόν

ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ ΑΡΘΡΟΥ:

Για το πρώτο εκτός έδρας παιχνίδι του πρωταθλήματος, απέναντι στον Ιωνικό (01/10, 17:00), προετοιμάζεται το τμήμα Χάντμπολ ανδρών του ΠΑΟΚ.

Με την ψυχολογία να είναι σε ανεβασμένα επίπεδα μετά το νικηφόρο ξεκίνημα στις δύο πρώτες αγωνιστικές, ο Δικέφαλος συνεχίζει με το ίδιο πάθος και θέληση για το παιχνίδι κόντρα στον Ιωνικό.

Ο Παναγιώτης Γούσιος, αφού μέσω της βίντεο-ανάλυσης επισήμανε το τι θα πρέπει να προσέξουν οι παίκτες του, στη συνέχεια έπιασε δουλειά εντός των τεσσάρων γραμμών, δουλεύοντας επάνω στην τακτική.

Προβλήματα τραυματισμών σε αυτές τις πρώτες ημέρες δεν υπάρχουν, με τον Έλληνα τεχνικό να δουλεύει με όλους τους παίκτες του ρόστερ.

acpaok.gr

Περισσότερα

ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ

Ώρα πρωταθλήματος….

Την προετοιμασία του ενόψει της «πρεμιέρας» της Α1 Χάντμπολ γυναικών απέναντι στην ομάδα του Κορυδαλλού (02/10), ξεκίνησε και συνεχίζει ο ΠΑΟΚ mαteco.

Ο Δικέφαλος, αφού ολοκλήρωσε την καλοκαιρινή προετοιμασία του, έχοντας στα «πόδια» του πολλές φιλικές αναμετρήσεις, στρέφει πλέον το ενδιαφέρον του στις επίσημες υποχρεώσεις.

Φυσικά, στο πίσω μέρος του μυαλού των «Νταμπλούχων» είναι οι ευρωπαϊκές αναμετρήσεις κόντρα στην WHC Metalurg, ωστόσο η δράση ξεκινάει στο πρωτάθλημα, και κάθε παιχνίδι έχει τη δική του σημασία.

Ο Δημήτρης Πελεκίδης ξεκίνησε την προετοιμασία του για την «πρεμιέρα» του πρωταθλήματος, έχοντας όλες τις παίκτριες στη διάθεση του.